Akademik Gelişim Takip Programı

Beynimizin zihin fonksiyonları olan ve zekâyı oluşturan Dikkat, Konsantrasyon, Hafıza, Mantık-Muhakeme ve İşlem Hızını geliştirmek, güçlendirmek ve korumak için GETAP çalışanları tarafından bilimsel yöntemlerle hazırlanmış bir gelişim ve takip programıdır.

GETAP; dikkat, konsantrasyon, hafıza, mantık-muhakeme ve işlem hızını geliştirmek, güçlendirmek ve korumak için bilimsel yöntemlerle hazırlanmış bir gelişim ve takip programıdır.

GETAP ile nörolojik aktivite arttırılmakta ve nöronlar arasında yeni bağlantılar kurulması sağlanmaktadır. Bu sayede bilişsel aktivite geliştirilmekte ve hız kazanılmaktadır. GETAP’ta öncelikle çocuğun zihin performans düzeyi belirlenmekte ve bu düzeye göre geliştirme programı, güçlendirme programı, koruma programı olmak üzere üç alt program uygulanmaktadır.

Bu programların içeriğinde egzersizler, zihinsel performans testleri (ZPT) ve raporu, gelişim raporu, ön ve son değerlendirme formu, uygulama materyalleri ve dosyası bulunmaktadır. Seanslar danışanın kendi gelişim performansına göre dizayn edilir. Bir sonraki seans bir önceki seansa göre çerçevelenir. Dikkat dağınıklığı, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, özgül öğrenme problemi, disleksi, akademik başarı için kullanılabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp