Neurofitness

 

AKTİVİTE PROGRAMI

01.

DİJİTAL ÖĞRENME

Çok özel bir programdır. Yöntem ve kazanım itibariyle bir benzeri yoktur.

Çok zengin bilişsel kazanım içeren 30’dan fazla dijital uygulamadan oluşmaktadır. Her uygulama ayrıca kendi içerisinde birçok seviyeye uyarlanabilme özelliğine sahiptir.

Seviye düzenleme  özelliği sayesinde program her yaş için uygundur. Günümüzde çocukların akıllı telefonlar ve bilgisayarlar gibi teknolojik ürünlere olan merakını, öğrenme amaçlı kullanmaları için düzenlenmiş bir sistemdir. 

 

02.

BİLİŞSEL PERFORMANS

En önemli özelliği bir eğitmen tarafından programın kontrol ediliyor olması ve çocuğa özel program uygulanabilmesidir. 

Yani program tamamen kişiselleştirilebilen uygulamalardan oluşmaktadır. Nasıl ki bir antrenör veya öğrenci koçu çocuğa özel antrenman programı hazırlayıp uyguluyorsa aynı şekilde buradaki programlarda kişiye özel uygulanabilmektedir. 

En önemli özelliği ise çocuğun yaptığı her doğru veya yanlış hareketin sistem tarafından kaydedilerek detaylı bir gelişim raporu oluşturulabilmesidir.

 

03.

HANGİ BİLİŞSEL BECERİLER KAZANDIRILMAKTADIR?

Bu programı eşsiz kılan en önemli şey kendine has özellikleridir. Çocuğun büyük ekran bir televizyon veya akıllı tahta gibi bir ekran önünde çalıştırılması gereklidir. 

Çünkü bu antrenman programı içerisinde çocuğun bedensel, dokunsal, görsel, işitsel ve zihinsel süreçlerini kullanması gerekmektedir. Uygulamaların hepsi birden fazla duyunun devrede olduğu etkinlikler şeklinde planlanmıştır.

Program öncelikle çocuğa ilişkin bir ölçümleme tekniği ile başlar. Çocuğa yaptırılan ilk test uygulamasında çocuğun seçici dikkat, sürdürülebilir dikkat, tepki hızı, odaklanma, dürtüsellik kontrolü, eş zamanlılık, problem çözme, planlama, kısa süreli hafıza ve çalışma belleği gibi tüm bilişsel alanlarının ölçümü yapılır. Eğitmen bu verileri baz alarak antrenman programı oluşturur. Çocuğun en çok problemli olduğu alanlarda daha çok egzersiz yaptırmak veya çocuğu belirli bir seviyeye taşıyacak şekilde çalıştırarak kısa sürede oldukça hızlı bir sonuç elde etmek mümkündür.

 

04.

EĞLENEREK ÖĞRENME

Bu antrenman programı her neurosound programı seanslarında uygulanabilir. Aslında bu program bile tek başına bir bilişsel gelişim programıdır. Dünyada en popüler dijital platformlarda bile bu kadar zengin ve gelişim odaklı program yoktur.  

Antrenman programı çocuğa bir oyun kurgusu içerisinde verilir. Ekrandaki tüm görseller ve uygulamalar oyun programları esas alınarak eğlenceli aktiviteler yapabilmesi üzerine tasarlanmıştır. 

Çocuk sadece oyun oynadığını düşünür. Oysa geri planda her türlü gelişim kaydedilmektedir. Gelişim raporları aile ile de paylaşılarak uygulanan programın etkinliği ispat edilmiş olur.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp